ÖN SİPARİŞ GÖNDERİM 25 EYLÜL Taş Kırma  Yeşil Zeytin 2021 Hasat  5 LT
ÖN SİPARİŞ GÖNDERİM 25 EYLÜL Taş Kırma  Yeşil Zeytin 2021 Hasat  5 LT

Taş Kırma Yeşil Zeytin 2021 Hasat 5 LT

Fiyat : ₺89,90(KDV Dahil)

Kaya Tuzu & Limon dilimi içerir.

 

Arazilerimizin en yaşlı ağaçları zeytin ağaçlarıdır.  Tarımın yaygın olmadığı zamanlarda, bir umutla başlayan bu yolculuk atalarımız tarafından 1900’lu yıllarda başlamıştır. 
Gemlik cins zeytin ağaçlarımız asırlık yapısı ve arazilerimize olan uyumluluğu ile zeytinlerimiz oldukça lezzetli ve yüksek yağ orana sahiptir.
 

 

 

 

Taş Kırma Yeşil Zeytin Üretim
Mevsimi geldiğinde özenle tek tek el ile toplanan yeşil zeytinlerimiz, 2 saat içerisinde Mersin tesisimize ulaştırılıp, ön yıkama ve ana yıkama işleminden sonra taş kırma yöntemi ile tek tek el işçiliği ile kırılmaktadır. Kırılma işlemi gerçekleştikten sonra iki kere ana yıkama işlemine tabi tutulmaktadır. 
Bidonların yıkanmasından sonra net 3300Gr zeytin bidonlara yerleştirilir. İçerisine zeytinlerin kararması için zeytin yaprağı konulur, ardından bozulmaması için az miktarda kaya tuzu eklenir ve doğal sertleşmesi için bir adet limon dilimi üzerine yerleştirilip, katkısız olarak üretilir.

 

 

Tatlandırma Süreci: Zeytinin yağ oranı ve aroma seviyesinin yok olmayacağı şekilde yapılmakta olup, damak zevkinize göre ürünleriniz size ulaştıktan sonra tekrar tatlandırma işlemi yapılabileceğiniz şekilde ayarlanır.

 

Tavsiye: Damak zevkinize göre zeytinin acı gelmesi durumunda yiyeceğiniz kadar zeytini bir gece önceden suda bekleterek tüketebilirsiniz.

 

 

 

Sos Tavsiyesi: Taş kırma yeşil zeytinlerimizi; limon, zeytinyağı ve pul biber ile harmanlayarak kahvaltılarınıza lezzet katabilirsiniz.