Taş Kırma Yeşil Zeytin 1 LT
 Taş Kırma Yeşil Zeytin 1 LT
 Taş Kırma Yeşil Zeytin 1 LT

ÖN SİPARİŞ / Taş Kırma Yeşil Zeytin 1 LT / 2022 YENİ HASAT

ÖN SİPARİŞ GÖNDERİMİ 1 AY SONRA GERÇEKLEŞECEKTİR.

%100 DOĞAL / EL YAPIMI

Arazilerimizin en yaşlı ağaçları zeytin ağaçlarıdır.  Tarımın yaygın olmadığı zamanlarda, bir umutla başlayan bu yolculuk atalarımız tarafından 1900’lu yıllarda başlamıştır. 
Gemlik cins zeytin ağaçlarımız asırlık yapısı ve arazilerimize olan uyumluluğu ile zeytinlerimiz oldukça lezzetli ve yüksek yağ orana sahiptir.

Mevsimi geldiğinde özenle tek tek el ile toplanan yeşil zeytinlerimiz, 2 saat içerisinde Mersin tesisimize ulaştırılıp, ön yıkama ve ana yıkama işleminden sonra taş kırma yöntemi ile tek tek el işçiliği ile kırılmaktadır. Kırılma işlemi gerçekleştikten sonra iki kere ana yıkama işlemine tabi tutulmaktadır. 
Net 650Gr cam kavanozlara yerleştirilir. İçerisine zeytinlerin bozulmaması için az miktarda kaya tuzu eklenir ve doğal sertleşmesi için bir adet limon dilimi üzerine yerleştirilip, katkısız olarak üretilir.

Tatlandırma Süreci: Zeytinin yağ oranı ve aroma seviyesinin yok olmayacağı şekilde yapılmakta olup, damak zevkinize göre ürünleriniz size ulaştıktan sonra tekrar tatlandırma işlemi yapılabileceğiniz şekilde ayarlanır.

Tavsiye: Damak zevkinize göre zeytinin acı gelmesi durumunda yiyeceğiniz kadar zeytini bir gece önceden suda bekleterek tüketebilirsiniz.

 

Sos Tavsiyesi: Taş kırma yeşil zeytinlerimizi; limon, zeytinyağı ve pul biber ile harmanlayarak kahvaltılarınıza lezzet katabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR